User Tools

Site Tools


zobacz_zapamietuje

Zobacz zapamiętuje

Whisky, od była znana z amerykańskich filmów o mafii lub biznesmenach. W jaki styl Strona www powstaje?

Whisky stanowi więc alkohol występujący w procesie destylacji zacieru zbożowego i dojrzewający w beczkach. Jej charaktery, środek i proces wytwarzania uzależnione są z miejscem, z którego pochodzi. Najbardziej modnych modeli tego alkoholu są gatunki pisane w Irlandii i Szkocji.

Irlandzka whiskey robiona jest jedynie w Irlandii. Do jej realizacji odnosi się wyłącznie jęczmienia także jego słodu, które dojrzewają minimum 3 lata. Popularną irlandzką whiskey jest np. Jameson.

Whisky czerpiąca ze Szkocji realizowana jest z obecnego jedynego surowca. Najpopularniejszymi gatunkami szkockich są Johnnie Walker, Grant's i Ballantine's.

Pierwszym okresem pracy jest słodowanie. Polega ono na kiełkowaniu ziaren zboża w odpowiednio przygotowanym środowisku, które pragnie być uprzejme i wilgotne. Wprowadzone w kiełkujących ziarnach enzymy pomagają rozbić zamkniętą w jęczmieniu skrobię na cukry funkcjonalne i dwucukry. Są one treść fermentacji alkoholowej.

Następnie skiełkowane ziarno jest osuszane. Bierze się do tego gorącego powietrza. Szkocka whisky wędzona stanowi w torfowym dymie, co zwraca do pobrania ziemistego, dymnego guście i aromatu.

Drugim stopniem jest zacieranie. Podczas tego procesu mieszanka słodu i nieskiełkowanego ziarna zalewane są ciepłą wodą oraz różne. Tworzy wtedy na końca otworzenie ziaren i rozpuszczenie skrobi. Po prostym ostygnięciu wszystko zalewane jest drożdżami i przekazywane do kotłów warzelniczych. Zacier pozostawiany jest do fermentacji na 2-3 dni.

Uzyskany wywar (12-16% etanolu) po przefiltrowaniu przekazywany jest do destylacji. Większość irlandzkich whisky destylowana jest 3 razy, a szkockich 2 razy.

Otrzymany destylat rozcieńcza się z wodą, aby osiągnąć ciecz o wielkości około 63% alkoholu.

Drugim krokiem prac jest leżakowanie w dębowych beczkach, wcześniej wykorzystanych do produkcji bourbona, sherry oraz porto. W niniejszym poziomie trunek nabiera odpowiedniego koloru oraz aromatu. Podczas leżakowania destylat traci około 2-3 % alkoholu rocznie. W dziedziny destylarskiej ulatnianie się alkoholu jest „koniecznością dla czytaj więcej aniołów”

Po uzyskaniu dobrej dojrzałości alkohol zmierza do mieszania, gdzie miesza się destylaty z innych beczek w charakterze uzyskania dobrych smaków. Tym etapem jest butelkowanie.

zobacz_zapamietuje.txt · Last modified: 2017/04/02 03:48 by 155.133.64.251